четвер, 21 березня 2019 р.

Сценарії РФ зі встановлення контролю за Північно-Кримським каналом

Україна і світ: ​Запаси прісної води в Криму на межі виснаження.: Сценарії РФ зі встановлення контролю за Північно-Кримським каналом

В РФ обмаль часу на вирішення питань водопостачання Криму. Відправною точкою для Кремля у розв’язанні цих проблем стануть президентські вибори в Україні.
Залежно від їх результатів, у Москви є мінімум два сценарії:


Сценарій №1: намагання домовитися з політичним керівництвом України. Предмет для торгів у Кремля широкий: починаючи від спроб банального підкупу - закінчуючи заводом “Кримський титан” та можливістю залучення українського бізнесу до проектів освоєння степового Криму, куди РФ продовжить переселяти вихідців з російської глибинки.

Сценарій №2: силовий варіант (більш вірогідний). Якщо домовитися з українською владою в чергове не вийде, Кремль задіє увесь можливий механізм дестабілізації ситуації в Україні, направлений на розпалювання нового майдану.

З цією метою, росіяни, від імені псевдо проукраїнських організацій, здійснюватимуть інформацйні вкиди про масові фальсифікації, розгул корупції, зраду, “останній шанс для країни”. Через маргінальні ЗМІ та акаунти “корисних ідіотів” у соцмережах поширюватимуться заклики вийти на вулиці і захистити свій вибір.

Штучно спровокований в Україні хаос є наразі єдиною можливістю військової інтервенції РФ та встановлення контролю за Північно-Кримським каналом силовим шляхом.

Як уникнути сценарію №2?

Зловживання під час виборів, безумовно, будуть. Проте масові фальсифікації, які матимуть визначальний вплив на результати голосування, наразі не можливі. Владні інститути є достатньо відкритими і для внутрішнього моніторингу громадянським суспільством, і для ретельного контролю з боку міжнародного співтовариства.

В таких умовах пересічним українцям достатньо дотримуватися декількох простих рекомендацій:

- прийти на виборчі дільниці і зробити свідомий вибір;

- інформацію щодо “кричущих порушень” виборчого законодавства перевіряти через декілька інших інформаційних джерел;

- звертати увагу на висновки міжнародних спостерігачів з числа представників західної демократії (Світовий конґрес Українців, Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами, Міжнародний республіканський інститут та ін.).

Немає коментарів:

Дописати коментар